Velký uši – pohádka a hudební dílna

Velký uši – pohádka a hudební dílna

Hudebně-interaktivní pohádka pro děti od 3 let. Premiéra  se konala 26.5.2013 na malé scéně Divadla Na zábradlí, nyní bychom rádi přijeli k vám *
Velký uši na hradě v Boskovicích 7. 7. 2018. Fotografie Anna Šolcová.
Příběh dvou dívek, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu za tajemstvím ukrytým v jeskyni. Cestou je provází stará slečna sova, potkají šedivého skřítka, dají si indiánská jména a navzájem se od sebe mnoho naučí. Každá z dívek se totiž něčeho bojí a na této cestě se musí se svým strachem vypořádat. Inspirováno příběhem krále Midase.
Hudba, rytmus, zvuky, šumy a ruchy jsou v této pohádce hlavními hereckými/inscenačními nástroji. Právě díky nim se děti aktivně zapojí do vyprávění příběhu. Navíc si na základě zvuku, rytmu a melodie samy ve své fantazii vytvoří obrazovou složku příběhu.
V inscenaci je použita Orffova metoda (Schulwerk), která hravou formou rozvíjí elementární smysl pro rytmus, intonaci a hudebně-pohybové cítění. Prostřednictvím všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a hudební vnímavost.
Můžeme přijet i k vám – kontaktujte nás.
Pohádka má 45 minut. Potřebujeme nijak moc rušné prostředí (pohádka si hraje s tichem, šumy a ruchy, které během inscenace nahráváme…) Dále nějaké dva body, za které uvážeme oponu, ze zvuku – dvě bedny, kabely, mikrofon a stojan na něj. (Techniku si ve výjimečném případě můžeme přivézt svou.)
V HUDEBNÍ DÍLNĚ naučíme děti vytvořit si svou vlastní píseň od prvotního nápadu, přes napsání textu, skládání hudby až po její interpretaci. K tomu nám slouží krom tradičních nástrojů i nové technologie. Naučíme děti základy práce s mikrofonem a hlavně s looprem-což je smyčkovač, na který nahrajeme veškeré melodie, ruchy a zvuky a tím vnikne píseň.
Dílna trvá 35 minut.
Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Hudba, hrají: Markéta Dvořáková, Jana Kozubková
Režie: Lucie Ferenzová
Kolonie z.s. Inscenace vznikla díky podpoře Státního fondu kultury ČR a Nadace život umělce

video: