PREMIÉRA pohádky Rusalka od Vydří řeky, Karlínská Invalidovna, 30.6., 15h

PREMIÉRA pohádky Rusalka od Vydří řeky, Karlínská Invalidovna, 30.6., 15h

Sdíléééj:)https://www.facebook.com/events/247687063152649/

Symbolicky na konec školního roku, v úterý 30.6., se v Karlínské Invalidovně koná premiera pohádky o lidské touze a šumavských strašidlech: Rusalka od Vydří řeky.

Jak se žije Paní Šumavě? A jak na ní vznikají strašidla? Podle jedné z teorií malíře a znalce šumavských strašidel Josefa Váchala vznikají z lidských vášní… a to je příběh i Rusalky od Vydří řeky…

V autorské ekologické interaktivní pohádce ze šumavských hor vypráví Paní Šumava – Gabreta – svůj příběh: pamatuje příchod prvních lidí a jejich hluk, který vyhnal vzácnou sovu, Puštíka bělavého. 

Pomůže ornitolog Josef k jeho návratu, anebo se nechá zvábit svůdným Rusalčiným zpěvem? 

Vydejte se s námi do prostředí šumavských luhů a hájů sžíraných suchem, kůrovcem a nájezdy turistů a zažijte příběh o lidské touze a koloběhu života… Dokáže žít člověk v harmonii s přírodou? Má do ní zasahovat, anebo se o sebe příroda postará sama?

Pohádka pracuje s živou hudbou, maskami, loutkami a s nadhledem a humorem vsazuje důležitá témata současnosti (jako je například ekologie či lidské vztahy) do srozumitelných situací a barvitých obrazů, a tím je přístupná i těm nejmenším z nás.

Vhodné pro děti od 3 let.

Koncepce: Jana Kozubková, Jana Hauskrechtová a Lucie Ferenzová

Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová

Hraje a zpívá: Jana Kozubková

Scénář a režie: Lucie Ferenzová

Foto: Markéta Bendová

Inscenace vznikla za podpory Státního fondu kultury ČR.

Tvůrci děkují Nové síti z.s. za produkční pomoc a Studiu Alta za propůjčení místa premiery. Speciální dík patří ornitologovi Správy NP Šumava Aleši Vondrkovi a za šumavské noclehy Anežce Hradilkové, Lucii Stránské a Karlu Jungvirthovi.