(pohádka)Rusalka od Vydří řeky

(pohádka)Rusalka od Vydří řeky

Symbolicky na konec školního roku, v úterý 30.6.2020, se v Praze na zahradě Karlínské Invalidovny (Sokolovská 136/24) konala premiera pohádky o lidské touze a šumavských strašidlech: Rusalka od Vydří řeky.

Nyní bychom rádi přijeli k Vám…Jak se žije Paní Šumavě? A jak na ní vznikají strašidla? Podle jedné z teorií malíře a znalce šumavských strašidel Josefa Váchala vznikají z lidských vášní… a to je příběh i Rusalky od Vydří řeky…

V autorské ekologické interaktivní pohádce vypráví Paní Šumava svůj příběh: pamatuje příchod prvních lidí a jejich hluk, který vyhnal vzácnou sovu, Puštíka bělavého. 

Pomůže ornitolog Josef k jeho návratu, anebo se nechá zvábit svůdným Rusalčiným zpěvem? 

Vydejte se s námi do prostředí šumavských luhů a hájů sžíraných suchem, kůrovcem a nájezdy turistů a zažijte příběh o lidské touze a koloběhu života… Dokáže žít člověk v harmonii s přírodou? Má do ní zasahovat, anebo se o sebe příroda postará sama?

Pohádka pracuje s živou hudbou, maskami, loutkami a s nadhledem a humorem vsazuje důležitá témata současnosti (jako je například ekologie či lidské vztahy) do srozumitelných situací a barvitých obrazů, a tím je přístupná i těm nejmenším z nás.

Vhodné pro děti od 3 let, do interiéru i exteriéru.

Pohádka má cca 40 minut. Potřebujeme jen jednu aktivní bednu, stojan na mikrofon a vstup do elektřiny. (Pokud nemáte, můžeme přivést vlastní bednu a stojan). 

(Po představení je možnost s dětmi udělat dílnu, ve které se naučí vyrobit z plastových lahví hračky či krmítka pro ptáčky. V tom případě vás poprosíme abyste měli, popř.děti ať si donesou, prázdné plastové láhve k použití.)

Koncepce: Jana Kozubková, Jana Hauskrechtová a Lucie Ferenzová

Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová

Hraje a zpívá: Jana Kozubková

Scénář a režie: Lucie Ferenzová

Hudba: Studio Kamarád, Antonín Dvořák, Jana Kozubková

Foto: Markéta Bendová

Grafika plakátu: Mariana Jirátová

Inscenace vznikla za podpory Státního fondu kultury ČR a Nadace Život umělce.

Tvůrci děkují Nové síti z.s. za produkční pomoc a Studiu Alta za poskytnutí místa premiery.

Upoutávka: